Sociālā palīdzība

Labdarības radio programma “Zaļā lampa”
(Latvija / Ziedot.lv / 17.11.2015.)

No 2015.gada 17.novembra, ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, katru otrdienu radio Baltkom ēterā notiek programma “Zaļā lampa”, kas veltīta tiem, kam steidzami nepieciešama palīdzība. Tāpat tajā tiek stāstīts par cilvēkiem, kas šo palīdzību sniedz. Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Programma notiek sadarbībā ar Ziedot.lv. Šīs organizācijas speciālisti palīdz noskaidrot katra raidījuma tēmu – mērķi, kam tiek vākti ziedojumi konkrētajā nedēļā. Tālruņa numurs labdarības zvaniem 9000 6383 (zvans maksā 1,42 eiro).

 

Programma "Dakter, es labi redzu!"
(Latvija / 01.09.2015.)

Programmas mērķis ir sadarbībā ar skolām gādāt par labu redzi un laikus pamanīt redzes izmaiņas skolas vecuma bērniem, konsultējot par redzes profilaksi un nepieciešamības gadījumā izrakstot receptes briļļu vai kontaktlēcu iegādei.

Sertificēts, praktizējošs oftalmologs Aleksandrs Ceunovs skolēniem sniedz bezmaksas konsultācijas. Redzes pārbaudes veic ar profesionālu mobilo aparatūru. Gadījumos, kad nepieciešama redzes korekcija, bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm nodrošina dāvanu kartes EUR 45,- vērtībā, lai sniegtu iespēju iegādāties brilles vai kontaktlēcas, ar kuru palīdzību koriģēt redzi.

Kopš 2013. gada redzes parbaudes veiktas 10`522 skolēniem 304 lauku skolās 66 novados. 2`266 pārbaudīto skolēnu izsniegtas bezmaksas receptes briļļu/lēcu iegādei.

Šajā video skatiet, kā oftalmologam Aleksandram Ceunovam veicas darbi Tirzas un Lizuma skolās, savukāt šajā video, kā redzes pārbaude notiek Pļaviņu novada ģimnāzijā un Salas vidusskolā.

Skolu apmeklējumi turpinās arī 2015./2016. mācību gadā.

Skolas pieteikuma anketa dalībai programmā un anketas pielikums - skolēnu saraksts, kuriem nepieciešama redzes pārbaude.

Redze ir viena no spēcīgākajām cilvēka maņām. Redzes izmaiņas skolas vecuma bērniem, kas dažādu iemeslu dēļ nav laikus pamanītas vai ārstētas, apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes perspektīvas darba tirgū. Svarīgi laikus pamanīt redzes izmaiņas, kā arī sniegt profesionālu padomu un palīdzību. Dati par situāciju Latvijā liecina, ka vismaz 44% pārbaudīto jaunāko klašu skolēnu nepieciešama redzes korekcija (pētījums — Latvijas skolēnu redzes skrīnings, 2010). Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem ir dažādi — pārmērīga mācību slodze, dators, televizors, neprasme atpūtināt un vingrināt acis u.c. Būtisks faktors redzes veiksmīgai korekcijai ir briļļu nēsāšana. Tomēr nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei.

Aplūkojiet acu vingrinājumus šeit.

Atbalsts Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijai „Aspazija”
(Rīga / 11.08.2015.)

Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijai „Aspazija”. Tās mērķis ir palīdzēt sievietēm ar invaliditāti kļūt par pilntiesīgām sabiedrības loceklēm, kā arī lai aizstāvēt viņu tiesības un intereses. 

Fonds atbalsta arī “Aspazijas” dibināto veikalu “Saulgrieze” Rīgas Centrāltirgū. Tajā ikviens var iegādāties preces, ko savām rokām darina aptuveni 100 rokdarbnieki ar īpašām vajadzībām. Finansējuma saņemšana salonam „Saulgrieze” dod iespēju uzturēt šo veikalu, kā arī algot divās pārdevējas, dodot darbu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.  

Labdarības programma "Maizes rieciens"
(Latvija / 01.08.2013.)

Lai gan trūcīgo personu skaits sarūk, bezdarba līmenis ir zemāks nekā 2009./2010. gadā, tomēr joprojām Latvijā ir cilvēki, kuri savu vienīgo dienas silto maltīti saņem labdarības organizāciju zupas virtuvēs.

Tālab 2013. gada rudens Borisa un Ināras Teterevu fonds sāk labdarības programmu „MAIZES RIECIENS” ar mērķi – dot iespēju trūcīgām un maznodrošinātām personām gada saņemt regulāru, siltu maltīti.

Īpašs atbalsts iecerēts bērniem, sirmgalvjiem un personām ar īpašām vajadzībām, kā arī paredzēta nauda aktivitātēm, kurās mērķa auditoriju iesaista līdzdarbības pasākumos sava stāvokļa uzlabošanā.

Palīdzība bāreņiem Bali, Indonēzija
(Bali sala, Indonēzija / 30.07.2012.)

Džodijas O’Šī (Jodie O’Shea) Bāreņu patversme Bali salā, Indonēzijā, atvērta 2005.gadā. Tā nosaukta Džodijas O’Šī (Jodie O’Shea) vārdā par piemiņu cilvēkam, kura ziedoja savu dzīvi, palīdzot citiem un, kura gāja bojā terora aktā Bali 2002.gadā. Patversmē no neiedomājamas nabadzības un bada ir pasargāti vairāk nekā 50 bērnu no Bali, Sumbas un citām Indonēzijas salām vecumā no viena līdz 18 gadiem. Dzīvojot patversmē, bērni un jaunieši piedzīvo brīnumainas pārmaiņas. Patversme pārtiek tikai no turīgu cilvēku ziedojumiem. Finansiālais atbalsts ļauj sarūpēt pārtiku veselīgai un sātīgai maltītei, tiek apsaimniekots nams, segtas izmaksas par audzēkņu izglītību un izmaksātas algas darbiniekiem.

Atbalsts Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrībai „Motus Vita”
(Rīga / 01.01.2012.)

Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrībai „Motus Vita” apvieno cilvēkus, kas sirgst ar neiromuskulārām slimībām (ALS/MND), kā arī viņu ģimenes locekļiem. Fonda atbalsts vērsts uz to, lai palīdzētu ar neiromuskulārām slimībām sirgstošiem cilvēkiem, aizstāvētu viņu tiesības un intereses, sniegtu saskarsmes iespējas ar citiem cilvēkiem un arī pašus pacientus informētu par slimībām, to ārstēšanas veidiem un iespējām un par psiholoģiskām un sociālām problēmām un to risināšanas iespējām.

 

Labdarības iniciatīva "Kopgalds - siltas maltītes atbalsts"
(Visa Latvija / Ziedot.lv / 01.10.2011.)

Labdarības iniciatīva „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” apvienoja tos, kas savu vienīgo ikdienas silto maltīti saņem labdarības zupas virtuvēs. No Borisa un Ināras Teterevu fonda puses atbalsts uzsākts 2010.gadā, piešķirot līdzfinansējumu zupas virtuvju darbībai 15 pilsētās. Savukārt 2011./2012. gadā aukstajos mēnešos tika atbalstītas 37 zupas virtuvju darbībai visā Latvijā, labdarības organizācijas izsniedza aptuveni 5 tūkstošus porciju vienā ēdienreizē jeb gandrīz 70 tūkstoši porciju ik mēnesi. 2012./2013. aukstajā sezonā fonds piešķīra atbalstu 56 zupas virtuvju darbībai visos Latvijas novados, aukstajos periodā vidēji mēnesī tiek izsniegts 80 tūkstoši porciju siltas maltītes.

2013. gada vasarā noslēdzās mūsu fonda sekmīgā sadarbība ar Fondu „Ziedot”, īstenojot šo labdarības iniciatīvu.

Turpmāk Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno labdarības programmu "Maizes rieciens" - skatiet www.maizesrieciens.lv.