Māksla un kultūra

Raidījumu un pārraižu cikls "Teātris.zip" - Latvijas teātru labākās izrādes LTV1 kanālā
(Latvija, / Latvijas Televīzija / 01.09.2012.)

Raidījumu un pārraižu "Teātris.zip" piedāvā Latvijas sabiedrībai – dažādu paaudžu televīzijas skatītājiem un arī nākotnes auditorijām unikālu ieguvumu – izvērstu un sistēmisku labāko un skatītāju iecienītāko teātra izrāžu demonstrējumus LTV programmā, kā arī šodienas labāko teātra izrāžu ierakstu izveidi pārraidīšanai nākotnē. 2012./2013. sezonā ir iespēja redzēt 39 dažādu laiku labākos Latvijas teātru izrāžu ierakstus. Paralēli Latvijas Televīzija veic teātru 19 labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm. 

Spēlfima "Ziemas nebūs"
(Maskava, Krievija, 2010.- 2012., / 01.08.2010.)

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu top pilnmetrāžas spēlfilma ar darba nosaukumu "Ziemas nebūs". Vai tiešām?

Sadarbība ar J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju
(Rīga, / 22.03.2012.)

Sekmējot mūzikas izglītības attīstību, fonds sniedz dāvinājumu jaunu trīmanuāļu mehānisko stabuļu ērģeļu būvei. Tās būs pirmās jaunbūvētās ērģeles kopš 20.gs. 70-tajiem gadiem. 

 

Sadarbība ar M.Čehova Rīgas Krievu teātri
(Rīga, / 01.07.2010.)

Atbalsts sniegts V.Šekspīra lugas „Divpadsmitā nakts” iestudējumam (2011./2012. sezona) un uzvedumam par leģendārā Oskara Stroka mūziku - „Tango ar Stroku” (2012. gadā). Pēdējā bauda nedalītu latviešu un krievu skatītāju mīlestību un parasti ir izpārdota.

2013. gadā fonds un M.Čehova Rīgas krievu teātri vienojās par fonda atbalstu jauniestudējumiem LVL 100`000,- apmērā. 2013. gada 11. maijā pie skatītājiem nonāk pirmais iestudējums šīs vienošanās ietvaros -  operete "Līgavaiņi”.

Piemineklis izcilajam baletdejotājam Mārim Liepam
(Rīga, / LR Kultūras ministrija / 28.08.2010.)

2010. gada 24. augustā tika parakstīts Nodomu protokols par M.Liepas pieminekļa izveidi, klātesot Latvijas baleta leģendām, Māra Liepas skatuves partneriem, klasesbiedriem un Latvijas Nacionālā baleta vadošajiem solistiem. Dokumentu parakstīja projektā iesaistītās puses – LR Kultūras ministrija, Rīgas dome, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi un mākslinieka dēls, M.Liepas labdarības fonda vadītājs Andris Liepa.

Projekta mērķis ir izcilā mākslinieka godināšana ar tikpat augstvērtīgu mākslas darbu, ne tikai pieminot dejotāja Māra Liepas panākumus, bet tiecoties kļūt par ilglaicīgu simbolu Latvijas baleta sasniegumiem.

Vairāk par M.Liepu lasiet šeit.

 

Latvijas Nacionālās operas Akadēmija
(Rīga, Latvijas Nacionālā opera, / Latvijas Nacionālā opera / 28.11.2012.)

Latvijas Nacionālās operas Akadēmijas mērķis ir jauno mākslinieku apmācība, palīdzot uzsākt profesionālās gaitas operas teātrī, kā arī nodrošinot mākslinieku profesionālo tālākizglītību un pilnveidošanos. Latvijas Nacionālā opera (LNO) ir Latvijā vienīgais profesionālais operteātris, ar kura sasniegumiem lepojamies nacionālajā un starptautiskajā mērogā. LNO konsekventi demonstrē augstu māksliniecisko sniegumu un vienlaikus ir arī karjeras tramplīns vietējiem un ārvalstu jaunajiem māksliniekiem. LNO ir Eiropas operas akadēmiju tīkla biedrs (European Network of Opera Academies, enoa). ENOA mērķis arī ir izglītot jaunos profesionāļus – dziedātājus, komponistus, režisorus, libretistus un pianistus, palīdzot viņiem no mācekļiem kļūt par meistariem.

Mākslas objekts "Gondola" Mākslas muzejā "Rīgas birža"
(Rīga, / 01.03.2011.)

2012. gadā Mākslas muzejs “Rīgas Birža” ieguvis jaunu, pastāvīgu, starptautiski pazīstamu zīmi – pasaulslavenā Krievijas mākslinieka Dmitrija Gutova mākslas darbu “Gondola”. Dāvinājums ir lielformāta mākslas objekts - sastindzis īstas Venēcijas gondolas sprādziens – telpisks, taču reizē lineāri skaidrs vēstījums. Tas ir no sprādziena haosa radīts mākslinieka kosmoss – sakārtota kultūras pasaule. "Gondola" ir Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvinājums muzejam. Mākslas darbu atklāja 2012. maijā. 

 

"Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma 2010 - 2014"
(Rundāles novads, / Rundāles pils - muzejs / 24.05.2012.)

Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Pils restaurācijas darbi ilgst kopš 1972. gada.

2010. gada 24. maijā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi un Rundāles pils parakstīja vienošanos par 500 tūkstošu latu piešķiršanu pils restaurācijas darbu pabeigšanai. Pils restaurācijas pabeigšanas programmas ietvaros 2011. gadā atklāja Biljarda zāli, 2013. gadā iecerēts atklāt restaurētu hercoga 2. darba kabinetu un 2014. gadā - hercoga bibliotēku.